Sensacyjne odkrycia w "syberyjskiej Dolinie Królów"

19.01.2022
Szkielet kobiety wyposażonej na "ostatnią drogę" m.in. w złoty pektorał i lusterko z brązu odkrył polsko-rosyjski zespół archeologów wewnątrz dużego kurhanu sprzed ok. 2,5 tys. lat..
więcej o Sensacyjne odkrycia w "syberyjskiej Dolinie Królów"
Letnia szkoła dla studentów archeologii na stanowisku w Iży (Słowacja)

15.01.2022
Podobnie jak kilka lat temu, planowane jest zorganizowanej tzw. letniej szkoły dla studentów archeologii z uniwersytetów w krajach Grupy Wyszehradzkiej na stanowisku badawczym w Iža.
więcej o Letnia szkoła dla studentów archeologii na stanowisku w Iży (Słowacja)
Aska koło Vadstena w Szwecji

11.01.2022
Serdecznie zapraszamy na wykład pt.: "Aska koło Vadstena w Szwecji: najnowsze wykopaliska na terenie królewskiego dworu z lat 670-970 n.e."
więcej o Aska koło Vadstena w Szwecji
Życzenia Świąteczne

23.12.2021
Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, samych zdrowych, stacjonarnych i szczęśliwych dni w nadchodzącym roku życzy Dyrekcja oraz zespół IA UJ.
więcej o Życzenia Świąteczne
Konferencja sprawozdawcza Instytutu Archeologii UJ: Badania w sezonie 2021

11.12.2021
Zapraszamy na kolejną konferencję sprawozdawczą naszego Instytutu, poświęconą badaniom w sezonie 2021.
więcej o Konferencja sprawozdawcza Instytutu Archeologii UJ: Badania w sezonie 2021

Konferencja spawozdawcza Instytutu Archeologii UJ: Badania w sezonie 2021

11.12.2021
więcej o Konferencja spawozdawcza Instytutu Archeologii UJ: Badania w sezonie 2021

08.12.2021
Polecamy Waszej uwadze nową publikację pracownika Zakładu Archeologii Nowego świata - dr. Victor Castillo - pt. Bernal Díaz del Castillo. Narrar la Conquista entre volcanes (ang. Bernal Díaz del Castillo. Narrating the conquest among volcanoes).
wiadomości publikacje

publikacje