50-lecxie powołania Instytutu Archeologii

24.06.2022
Zakończyły się obchody 50-lecia powstania Instytutu Archeologii UJ w Krakowie chociaż tradycje nauczania archeologii w Uniwersytecie Jagiellońskim sięgają roku akademickiego 1863/1864 kiedy to Józef Łepkowski (późniejszy rektor UJ), wygłosił pierwszy cykl wykładów dotyczących archeologii i jej roli wśród nauk historycznych.
więcej o 50-lecxie powołania Instytutu Archeologii
StudiUJ z nami! Spełnij swoje marzenia i zostań archeologiem

25.05.2022
Zapraszamy na oficjalny kanał YouTube i do podróży w przeszłość z Instytutem Archeologii UJ! Dołącz do nas i odkrywaj tajemnice zaginionych cywilizacji! Rozwiązuj zagadki starożytności i szukaj z nami odpowiedzi na pytania o naszą przeszłość.
więcej o StudiUJ z nami! Spełnij swoje marzenia i zostań archeologiem

Zapraszamy na międzynarodową konferencję archeologiczną!

26.04.2022
Zachęcamy do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej organizowanej przez Instytut Archeologii UJ i Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce.
więcej o Zapraszamy na międzynarodową konferencję archeologiczną!
Pieniądz w czasach starożytnych

18.04.2022
Oddział Okręgowy Narodowego Banku Polskiego w Krakowie zaprasza na wykład otwarty z cyklu "Dzieje pieniądza w czasach starożytnych – Przedmonetarny system wartości. Polski skarbiec jaskiniowców na Podhalu", który wygłosi prof. dr hab. Paweł Valde-Nowak, Dyrektor Instytutu Archeologii UJ.
więcej o Pieniądz w czasach starożytnych
Resort edukacji i nauki wesprze studenckie koła naukowe UJ

29.03.2022
Sukces naszego Koła Naukowego Studentów Archeologii UJ i projektu dotyczącego digitalizacji zabytków archeologicznych poprzez modelowanie 3D.
więcej o Resort edukacji i nauki wesprze studenckie koła naukowe UJ

Gala Nauki Polskiej 2022

24.02.2022
Podczas sobotniej (19. 02. 2022) Gali Nauki Polskiej pan dr hab. Radosław Palonka, prof. UJ z Zakładu Archeologii Nowego Świata otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej.
więcej o Gala Nauki Polskiej 2022

Studenci! Podania poprzez system USOSweb

21.02.2022
Możliwość składania podań w sprawach dotyczących toku studiów przez USOSweb będzie dostępna w Instytucie Archeologii od dnia 01.03.2022. Sprawdź już teraz listę spraw, które będziecie mogli w ten sposób załatwić.
więcej o Studenci! Podania poprzez system USOSweb
Wysokie odznaczenia dla naszych archeologów

09.02.2022
Z radością informujemy, że pracownicy Instytutu Archeologii UJ: prof. dr hab. Ewdoksia Papuci-Władyka oraz dr Ł. Miszk postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzymali wysokie odznaczenia państwowe.
więcej o Wysokie odznaczenia dla naszych archeologów
Sensacyjne odkrycia w "syberyjskiej Dolinie Królów"

19.01.2022
Szkielet kobiety wyposażonej na "ostatnią drogę" m.in. w złoty pektorał i lusterko z brązu odkrył polsko-rosyjski zespół archeologów wewnątrz dużego kurhanu sprzed ok. 2,5 tys. lat..
więcej o Sensacyjne odkrycia w "syberyjskiej Dolinie Królów"
Letnia szkoła dla studentów archeologii na stanowisku w Iży (Słowacja)

15.01.2022
Podobnie jak kilka lat temu, planowane jest zorganizowanej tzw. letniej szkoły dla studentów archeologii z uniwersytetów w krajach Grupy Wyszehradzkiej na stanowisku badawczym w Iža.
więcej o Letnia szkoła dla studentów archeologii na stanowisku w Iży (Słowacja)