"Teraźniejszość i Przyszłość Archeologii"
Zapraszamy do udziału w konferencji "Teraźniejszość i Przyszłość Archeologii" organizowanej pod patronatem Dziekana Wydziału Historycznego UJ, prof. dra hab. Stanisława Sroki, z okazji 50-lecia utworzenia Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
28.11.2021
więcej o "Teraźniejszość i Przyszłość Archeologii"
Otwarcie Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach
26 października 2021 r. w gmachu Muzeum Archeologicznego w Atenach miała miejsce uroczystość z okazji otwarcia Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach (PIAA).
31.10.2021
więcej o Otwarcie Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach
Udomowienie konia – najnowsze doniesienia
Na łamach czasopisma Nature opublikowany został artykuł, pt. „The origins and spread of domestic horses from the Western Eurasian steppes”. Prezentuje on wyniki najnowszych badań genetycznych kopalnych populacji koni euroazjatyckich, z okresu od blisko 50000 do ok. 200 lat p.n.e. O projekcie opowiada współautor badań, dr hab. Marek Nowak, prof. UJ.
27.10.2021
więcej o Udomowienie konia – najnowsze doniesienia