Wracamy z badaniami na Tel Erani!

Miło nam poinformować, iż od początku lipca zespól Instytut Archeologii UJ przy współpracy badaczami z Uniwersytetu Ben Guriona w Berszewie, Israel Antiquities Authority oraz Uniwersytetu w Buenos Aires kontynuował będzie badania archeologiczne ważnego ośrodka miejskiego w południowym Lewancie – Tel Erani. W zbliżającym się sezonie prace obejmą swoim zasięgiem dwa obszary – zarówno fragment osady gdzie w minionych latach udało się potwierdzić pobyt przybyszów z Egiptu, jak i miejsce gdzie w roku 2015/16 zespół IAA natrafił na pozostałości muru obronnego. W skład zespołu Instytutu Archeologii wchodzą:

Angelika Błażejewska,

Anna Uroda,

Adam Zahacki,

Patryk Zasowski

Postęp prac można śledzić TUTAJ: (https://www.facebook.com/Tel-Erani-Expedition-2033349276982464)

Data opublikowania: 29.06.2018
Osoba publikująca: Piotr Kołodziejczyk