Praca w Urzędzie Ochrony Zabytków

17.08.2023
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Gdańsku (delegatura w Słupsku) poszukuje pracowniczkę/ka na stanowisko inspektora/ki ochrony zabytków ds. zabytków archeologicznych.
więcej o Praca w Urzędzie Ochrony Zabytków
Laudacje Studenckie 2023 : Wspaniałe wyróżnienie w kategorii  "Pomocna Dłoń" dla naszej Pani Renaty Halota

17.07.2023
więcej o Laudacje Studenckie 2023 : Wspaniałe wyróżnienie w kategorii "Pomocna Dłoń" dla naszej Pani Renaty Halota
ARCHAEOLOGY OF MOUNTAINS: RESEARCH, METHODS, ANALYSES

06.06.2023
Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w konferencji "ARCHAEOLOGY OF MOUNTAINS: RESEARCH, METHODS, ANALYSES", która odbędzie się w dniach 14-16.06. 2023 r. w Gmachu Głównym Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.
więcej o ARCHAEOLOGY OF MOUNTAINS: RESEARCH, METHODS, ANALYSES
UWAGA! Konkurs na stanowisko stypendysty w konkursie NCN OPUS

03.04.2023
Od kandydatów wymagane będzie współpraca w zakresie badań terenowych w jaskiniach tatrzańskich i podczas prospekcji terenowej w Karpatach oraz współpraca w tworzeniu baz danych, planigrafii i wizualizacji układów stratygraficznych i skanowania wybranych zabytków archeologicznych
więcej o UWAGA! Konkurs na stanowisko stypendysty w konkursie NCN OPUS

UWAGA! Ważny komunikat

24.03.2023
Sekretariat ds. Studenckich Instytutu Archeologii UJ, w dniach 03-14 kwietnia br. będzie nieczynny.
więcej o UWAGA! Ważny komunikat

Archeologia publiczna i archeologia wspólnotowa. Idee, teoria, praktyki

07.03.2023
Dyrekcja naszego instytutu serdecznie zaprasza na wykład dr Katarzyny Radziwiłko.
więcej o Archeologia publiczna i archeologia wspólnotowa. Idee, teoria, praktyki
Cmentarzysko z wczesnej epoki żelaza w Świbiu na Górnym Śląsku, tom 2

07.03.2023
Nakładem Muzeum w Gliwicach i Wydawnictwa Profil-Archeo ukazała się niedawno książka współautorstwa pracownika naszego Instytutu Karola Dzięgielewskiego i Moniki Michnik (Muzeum w Gliwicach)
więcej o Cmentarzysko z wczesnej epoki żelaza w Świbiu na Górnym Śląsku, tom 2

Konkurs dla studentów i doktorantów

11.01.2023
Dział Współpracy Międzynarodowej UJ ogłasza konkurs dla studentów ostatnich lat studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, uczestników szkół doktorskich i doktorantów o możliwość ubiegania się o stypendium Young Researchers Grant w ramach sieci Utrecht Network.
więcej o Konkurs dla studentów i doktorantów

Zapraszamy na posiedzenie naukowe

11.01.2023
w ramach seminarium magisterskiego na którym wykład "Powrót do tradycji wytwarzania ceramiki ręcznie robionej przez prowincjonalne społeczności południowego Lewantu w okresie X a XII wieku" wygłosi dr Piotr Makowski z Zakładu Archeologii Klasycznej IA UJ.
więcej o Zapraszamy na posiedzenie naukowe
Szlachetna Paczka 2022 i Życzenia Świąteczne

21.12.2022
Zespół IA UJ wraz ze studentkami i studentami, od lat wspiera inicjatywę "Szlachetna Paczka". Za nami kolejna edycja tej ważnej zbiórki i pomocy! Wszystkim Państwu z całego serca dziękuję. Oby Państwa hojność została obficie wynagrodzona w nadchodzącym Roku.
więcej o Szlachetna Paczka 2022 i Życzenia Świąteczne