Tydzień Patrona Szkoły Podstawowej nr 114 (SP114) w Krakowie

więcej o Tydzień Patrona Szkoły Podstawowej nr 114 (SP114) w Krakowie
Konferencja Sprawozdawcza

29.11.2023
Zapraszamy na cykliczną konferencję sprawozdawczą z naszych wykopalisk i innych projektów badawczych prowadzonych w sezonie 2023
więcej o Konferencja Sprawozdawcza
Unikatowe odkrycie na Zamku w Ojcowie. Najstarsza świnka morska w Polsce

22.11.2023
Świnka morska, czyli kawia, to popularne zwierzątko domowe. Ekipa badaczy pod kierunkiem dra Michała Wojenki dokonała przełomowego odkrycia.
więcej o Unikatowe odkrycie na Zamku w Ojcowie. Najstarsza świnka morska w Polsce

13.11.2023
Wystawa nawiązuje do projektu, którego celem było lepsze scharakteryzowanie procesów środowiskowych, jakie zachodziły we wczesnym i środkowym holocenie na obszarze południowej Jordanii oraz południowej Polski.
więcej o Serdecznie zapraszamy na wystawę: "Wymieńmy się Krajobrazem. Próba zrozumienia różnic środowiskowych dla lepszego rozumienia kultury"

10.11.2023
Dyrekcja Instytutu Archeologii UJ zaprasza na wykład który wygłosi dr Andrzej Przychodni
więcej o Krzemionki jako przykład różnych form promocji archeologii w oparciu o dobro światowego dziedzictwa UNESCO
Collegium Maius: Amerykańscy specjaliści szkolą muzealników z Ukrainy

09.11.2023
Od 31 października do 5 listopada w sali im. Michała Bobrzyńskiego w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego odbywają się specjalistyczne szkolenia i warsztaty z zakresu digitalizacji zabytków archeologicznych, które prowadzą badacze amerykańscy z CyArk - znanej organizacji non-profit z Kalifornii, jednej z wiodących na świecie, jeśli chodzi o digitalizację zabytków dziedzictwa kulturowego, w tym także tych znajdujących się pod patronatem UNESCO.
więcej o Collegium Maius: Amerykańscy specjaliści szkolą muzealników z Ukrainy

Uwaga: Ważny komunikat

07.11.2023
10 listopada 2023 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim jest dniem wolnym od pracy – zapraszamy w innym terminie.
więcej o Uwaga: Ważny komunikat
Badania w Peru (rejon Barranca)

31.10.2023
Archeolodzy Plinio Guillen, nasz absolwent Lukasz Majchrzak, dr Michał Wasilewski oraz Carlos Escobar z grupy badawczej „Los Valles de Barranca”, we współpracy z antropolog fizyczną dr Justyną Marchewką – Długońską (UKSW), prowadzą obecnie wykopaliska na stanowiskach Cerro Colorado oraz El Porvenir, w rejonie Barranca w Peru.
więcej o Badania w Peru (rejon Barranca)
Krakowskie Warsztaty Numizmatyki Antycznej

30.10.2023
W dniach 27-28.10. 2023 r. w budynku Instytutu Archeologii UJ odbyły się Toruńskie Warsztaty Numizmatyki Antycznej- Edycja Krakowska. Organizatorem warsztatów były Instytut Archeologii UJ oraz Fundacja "Traditio Europae"