Zapraszamy na posiedzenie naukowe

11.01.2023
w ramach seminarium magisterskiego na którym wykład "Powrót do tradycji wytwarzania ceramiki ręcznie robionej przez prowincjonalne społeczności południowego Lewantu w okresie X a XII wieku" wygłosi dr Piotr Makowski z Zakładu Archeologii Klasycznej IA UJ.
więcej o Zapraszamy na posiedzenie naukowe
Szlachetna Paczka 2022 i Życzenia Świąteczne

21.12.2022
Zespół IA UJ wraz ze studentkami i studentami, od lat wspiera inicjatywę "Szlachetna Paczka". Za nami kolejna edycja tej ważnej zbiórki i pomocy! Wszystkim Państwu z całego serca dziękuję. Oby Państwa hojność została obficie wynagrodzona w nadchodzącym Roku.
więcej o Szlachetna Paczka 2022 i Życzenia Świąteczne

Nowe władze w Kole Naukowym Studentów Archeologii UJ

Aktualny skład zarządu KNSA UJ
więcej o Nowe władze w Kole Naukowym Studentów Archeologii UJ
Wykład w Hamburgu

07.12.2022
Informujemy, iż na specjalne zaproszenie zakładu Archeologii Klasycznej Uniwersytetu w Hamburgu, Prof. Dr Ewdoksia Papuci-Władyka wygłosi autorski wykład na temat badań archeologicznych w Nea Pafos (Cypr)
więcej o Wykład w Hamburgu
Konferencja Sprawozdawcza IA UJ 2022

01.12.2022
Zapraszamy na kolejną Konferencję Sprawozdawczą Instytutu Archeologii UJ - Badania w sezonie 2022!
więcej o Konferencja Sprawozdawcza IA UJ 2022
Sztuka paleolityczna z naszych badań w Paryżu

03.11.2022
W minionym tygodniu znalezisko z warstwy III Jaskini w Obłazowej (Nowa Biała, pow. Nowy Targ, stan. 2) trafiło do Musѐe de l’Homme w Paryżu jako jedyny eksponat z Polski,
więcej o Sztuka paleolityczna z naszych badań w Paryżu
Badania archeologiczne w Egipcie (Delta Nilu)

21.10.2022
Trwają nasze badania archeologiczne w Egipcie na dwóch stanowiskach: w Tell el-Farcha pod kierownictwem prof. Krzysztofa Ciałowicza i dr Marka Chłodnickiego (Muzeum Archeologiczne w Poznaniu) oraz w Tell el-Murra pod kierunkiem dr Mariusza Juchy oraz Grzegorza Bąk-Pryca.
więcej o Badania archeologiczne w Egipcie (Delta Nilu)
Art in the Pre-Hispanic Southwest: An Archaeology of Native American Cultures

15.10.2022
Przedstawiamy nową publikację dra. hab. Radosława Palonki, prof. UJ która prezentuje syntezę rozwoju kulturowego prekolumbijskich społeczności indiańskich z Południowego Zachodu Ameryki Północnej (południowo-zachodnie stany USA i północny Meksyk) od momentu pojawienia się tam pierwszych ludzi aż do przybycia Europejczyków (Hiszpanów) w XVI wieku.
więcej o Art in the Pre-Hispanic Southwest: An Archaeology of Native American Cultures

Dla pracowników

Konkurs na wyjazdy pracowników w ramach Erasmus+ KA 131 HED oraz KA 107
więcej o Dla pracowników
Internationales Sachsensymposion

16.09.2022
W dniach 17-21 września w Krakowie odbędzie się konferencja z cyklu Internationales Sachsensymposion. Miło nam poinformować, że w tym roku gospodarzem ważnej międzynarodowej konferencji naukowej w ramach serii Internationales Sachsensymposion jest Instytut Archeologii UJ.
więcej o Internationales Sachsensymposion