Joachim Lelewel and numismatics in the nineteenth century – konferencja naukowa

01.09.2022
W dniu 10 września 2022 roku w gmachu Muzeum Emeryka Hutten-Czapskiego w Krakowie odbędzie się sesja naukowa pt.: "Joachim Lelewel and numismatics in the nineteenth century"
więcej o Joachim Lelewel and numismatics in the nineteenth century – konferencja naukowa
Międzynarodowe Letnie Seminarium Archeologii Górskiej

19.08.2022
W dniach 1-20. 07. 2022 r. w Tatrach odbyło się międzynarodowe Letnie Seminarium Archeologii Górskiej, prowadzone przez pracowników Zakładu Archeologii Epoki Kamienia IA UJ oraz zaproszonych gości.
więcej o Międzynarodowe Letnie Seminarium Archeologii Górskiej
Copper in Early Egypt

12.07.2022
The book is a result of research project financed by the National Science Center (Poland) entitled „The comparative analyzes of Early Bronze Age Egyptian and Southern Levantine copper tools including the influences from the Arabian Peninsula and Mesopotamia region.”
więcej o Copper in Early Egypt
Wymagane ćwiczenia terenowe tzw. "zerówki"

12.07.2022
Dla naszych nowych studentek/ów (już zrejestrowanych w systemie) ale przed rozpoczęciem I roku, dodatkowym oraz wymaganym jest udział w ćwiczeniach terenowych tzw. "zerowych". ZAPISY są podczas WPISU NA STUDIA od 18 do 25 lipca 2022 r.
więcej o Wymagane ćwiczenia terenowe tzw. "zerówki"
50-lecie powołania Instytutu Archeologii

24.06.2022
Zakończyły się obchody 50-lecia powstania Instytutu Archeologii UJ w Krakowie chociaż tradycje nauczania archeologii w Uniwersytecie Jagiellońskim sięgają roku akademickiego 1863/1864 kiedy to Józef Łepkowski (późniejszy rektor UJ), wygłosił pierwszy cykl wykładów dotyczących archeologii i jej roli wśród nauk historycznych.
więcej o 50-lecie powołania Instytutu Archeologii
StudiUJ z nami! Spełnij swoje marzenia i zostań archeologiem

25.05.2022
Zapraszamy na oficjalny kanał YouTube i do podróży w przeszłość z Instytutem Archeologii UJ! Dołącz do nas i odkrywaj tajemnice zaginionych cywilizacji! Rozwiązuj zagadki starożytności i szukaj z nami odpowiedzi na pytania o naszą przeszłość.
więcej o StudiUJ z nami! Spełnij swoje marzenia i zostań archeologiem

Zapraszamy na międzynarodową konferencję archeologiczną!

26.04.2022
Zachęcamy do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej organizowanej przez Instytut Archeologii UJ i Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce.
więcej o Zapraszamy na międzynarodową konferencję archeologiczną!
Pieniądz w czasach starożytnych

18.04.2022
Oddział Okręgowy Narodowego Banku Polskiego w Krakowie zaprasza na wykład otwarty z cyklu "Dzieje pieniądza w czasach starożytnych – Przedmonetarny system wartości. Polski skarbiec jaskiniowców na Podhalu", który wygłosi prof. dr hab. Paweł Valde-Nowak, Dyrektor Instytutu Archeologii UJ.
więcej o Pieniądz w czasach starożytnych
Resort edukacji i nauki wesprze studenckie koła naukowe UJ

29.03.2022
Sukces naszego Koła Naukowego Studentów Archeologii UJ i projektu dotyczącego digitalizacji zabytków archeologicznych poprzez modelowanie 3D.
więcej o Resort edukacji i nauki wesprze studenckie koła naukowe UJ

Gala Nauki Polskiej 2022

24.02.2022
Podczas sobotniej (19. 02. 2022) Gali Nauki Polskiej pan dr hab. Radosław Palonka, prof. UJ z Zakładu Archeologii Nowego Świata otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej.
więcej o Gala Nauki Polskiej 2022