24th European Maya Conference

09.11.2019
W dniach 11-16 listopada 2019 Instytut Archeologii UJ we współpracy z European Association of Mayanists (z siedzibą w Brukseli) organizuje kongres zatytułowany 24th European Maya Conference: Conquest and Contact in the Maya World and Beyond.
więcej o 24th European Maya Conference
wiadomości konferencje działalność

01.10.2019
Zapraszamy na konferencję: Pionierzy polskiej archeologii Afryki. W 40-tą rocznicę pierwszej krakowskiej wyprawy archeologicznej do Afryki Zachodniej.
więcej o Pionierzy polskiej archeologii Afryki. W 40-tą rocznicę pierwszej krakowskiej wyprawy archeologicznej do Afryki Zachodniej
wiadomości

Wina greckie w starożytnej Italii:

04.09.2019
konsumpcja, dystrybucja oraz aspekty społeczne i ekonomiczne
więcej o Wina greckie w starożytnej Italii:

Promocja książki na Cyprze

01.09.2019
W najbliższą środę będzie miała miejsce promocja publikacji dotyczącej nowych metod badawczych stosowanych na stanowisku w Pafos (Cypr)
więcej o Promocja książki na Cyprze
ogłoszenia

Uwaga! Egzamin absolutoryjny

29.07.2019
Egzamin absolutoryjny odbędzie się w dniu 07.09. 2020 od godz. 10.00. Egzamin odbędzie się za pośrednictwem Ms Teams a studenci zostaną poinformowani o konkretnych godzinach poprzez zaproszenie.
więcej o Uwaga! Egzamin absolutoryjny

Hučivá diera w Tatrach - jaskiniowe obozowisko magdaleńskich myśliwych

21.07.2019
Słowacko-polska ekspedycja archeologiczne prowadzi w lipcu b.r. badania wykopaliskowe w Jaskini Hučivá diera (kataster Tatranská Lomnica) w Tatrach Bielskich. Ze strony polskiej badaniami kieruje prof. dr hab. Paweł Valde-Nowak z Instytutu Archeologii UJ, ze strony słowackiej dr hab. Marian Sojak z Instytutu Archeologii Słowackiej Akademii Nauk w Nitrze.
więcej o Hučivá diera w Tatrach - jaskiniowe obozowisko magdaleńskich myśliwych

Cykl Wykładów

04.06.2019
Dyrekcja Instytutu Archeologii UJ zaprasza na cykl wykładów z zakresu wczesnej epoki żelaza w Środkowej Europie, które zostaną wygłoszone w dniu 6. czerwca b.r. (czwartek) w Instytucie Archeologii, ul. Gołębia 11
więcej o Cykl Wykładów
wiadomości paphos agora project

Rozpoczął działalność Polski Instytut Archeologiczny w Atenach

04.06.2019
O powołanie Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach naukowcy starali się od przeszło ćwierć wieku
więcej o Rozpoczął działalność Polski Instytut Archeologiczny w Atenach
ogłoszenia

Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych UJ

30.05.2019
Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych zaprasza kandydatów chcących realizować projekty doktorskie...
więcej o Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych UJ

29.05.2019
Zapraszamy do udziału w sympozjum poświęconym archeologii południowego Lewantu - 7-9 czerwca 20-19 ro.
więcej o Sympozjum: RGT2019. ROUTES, GOODS AND TIES RECENT DISCOVERIES AND PROBLEMS OF SOUTHERN LEVANTINE ARCHAEOLOGY