Wykład Profesora Roberta Brunswiga

14.11.2014
Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład, który wygłosi Profesor Robert Brunswig, Department of Anthropology, University of Northern Colorado, USA
więcej o Wykład Profesora Roberta Brunswiga

Nagroda dla książki dr. hab. Jarosława Bodzka

20.10.2014
Nagroda dla książki dr. hab. Jarosława Bodzka pt. „ΤΑ ΣΑΤΡΑΠΙΚΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ. Mennictwo satrapów w okresie panowania Achemenidów (ok. 550-331 a. C.")!
więcej o Nagroda dla książki dr. hab. Jarosława Bodzka
publikacje

Wczesnołużyckie cmentarzysko w Kietrzu (część IV)

11.10.2014
Tydzień po tym, jak na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie pożegnaliśmy naszego Mistrza, znakomitego uczonego, Profesora Marka Gedla, drukarnię opuściła Jego ostatnia książka: "Wczesnołużyckie cmentarzysko w Kietrzu (część IV)". Nie zdążyliśmy jej zaprezentować Profesorowi, ale liczymy, że przyjąłby ją jak zawsze z aprobatą, będąc już myślami przy następnym dziele...
więcej o Wczesnołużyckie cmentarzysko w Kietrzu (część IV)

Odszedł prof. Marek Gedl

28.09.2014
Z ogromnym smutkiem informujemy o nieodżałowanej stracie, jaką poniósł nasz Instytut, Uniwersytet Jagielloński, a także cała europejska nauka. W piątek opuścił nas Profesor dr hab. Marek Gedl (1934-2014), wielki uczony, ceniony w Europie archeolog, uznany specjalista z zakresie epoki brązu i wczesnej epoki żelaza.
więcej o Odszedł prof. Marek Gedl

Noc Naukowców 2014

26.09.2014
Noc Naukowców 2014 już 26 września! Zapraszamy do naszego Instytutu!
więcej o Noc Naukowców 2014
wiadomości

Ruszył nasz nowy projekt badawczy w Jordanii

14.09.2014
Właśnie rozpoczęły się prace nowego, polskiego projektu badawczego na terenie Bliskiego Wschodu. Archeolodzy i studenci z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadzą prace poszukiwawcze na terenie południowej Jordanii.
więcej o Ruszył nasz nowy projekt badawczy w Jordanii
publikacje

Teoria ewolucji w archeologicznych badanich nad dawnymi społeczeństwami

01.09.2014
Nowa, bardzo ważna publikacja pióra dra Marcina S. Przybyły poruszająca problemy ewolucji w kontekście badań i analiz archeologicznych!
więcej o Teoria ewolucji w archeologicznych badanich nad dawnymi społeczeństwami
wiadomości

Paphos Agora Project - sezon 2014 rozpoczęty!

12.09.2014
więcej o Paphos Agora Project - sezon 2014 rozpoczęty!

Jubileusz Prof. Ewdoksii Papuci-Władyki

03.07.2014
35-lecie pracy naukowej stało się okazją do zorganizowania uroczystości poświęconej prof. Ewdoksii Papuci-Władyce. Na spotkanie, które odbyło się w poniedziałek 30 czerwca w Collegium Minus, przybyło wielu znamienitych gości. Wśród nich byli m.in. prof. Stanisław Sroka, prodziekan ds. ogólnych Wydziału Historycznego, wybitny archeolog prof. Piotr Kaczanowski oraz przyjaciele, współpracownicy, uczniowie jubilatki.
więcej o Jubileusz Prof. Ewdoksii Papuci-Władyki

Wykład: The Unknown Angkor - revealing the giant city

25.06.2014
Zapraszamy na wykład otwarty profesora Rolanda Fletchera pracownika naukowego Uniwersytetu w Sydney i dyrektora Greater Angkor Project pt. „The Unknown Angkor - revealing the giant city". Wykład odbędzie się 5 lipca (sobota) o godzinie 18;00 w siedzibie Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, ul. Gołębia 13, sala 17