08.12.2021
Polecamy Waszej uwadze nową publikację pracownika Zakładu Archeologii Nowego świata - dr. Victor Castillo - pt. Bernal Díaz del Castillo. Narrar la Conquista entre volcanes (ang. Bernal Díaz del Castillo. Narrating the conquest among volcanoes).
wiadomości publikacje

publikacje

więcej o Bernal Díaz del Castillo. Narrar la Conquista entre volcanes
"Teraźniejszość i Przyszłość Archeologii"

28.11.2021
Zapraszamy do udziału w konferencji "Teraźniejszość i Przyszłość Archeologii" organizowanej pod patronatem Dziekana Wydziału Historycznego UJ, prof. dra hab. Stanisława Sroki, z okazji 50-lecia utworzenia Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
więcej o "Teraźniejszość i Przyszłość Archeologii"
Otwarcie Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach

31.10.2021
26 października 2021 r. w gmachu Muzeum Archeologicznego w Atenach miała miejsce uroczystość z okazji otwarcia Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach (PIAA).
więcej o Otwarcie Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach
Udomowienie konia – najnowsze doniesienia

27.10.2021
Na łamach czasopisma Nature opublikowany został artykuł, pt. „The origins and spread of domestic horses from the Western Eurasian steppes”. Prezentuje on wyniki najnowszych badań genetycznych kopalnych populacji koni euroazjatyckich, z okresu od blisko 50000 do ok. 200 lat p.n.e. O projekcie opowiada współautor badań, dr hab. Marek Nowak, prof. UJ.
więcej o Udomowienie konia – najnowsze doniesienia
Spotkanie dot. konkursów z Narodowego Centrum Nauki

27.10.2021
Centrum Administracyjnego Wsparcia Projektów (CAWP) serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące ogłoszonych przez Narodowe Centrum Nauki konkursów OPUS 22 (w tym OPUS LAP) oraz SONATA 17.
więcej o Spotkanie dot. konkursów z Narodowego Centrum Nauki
Umm Tuweyrat: Matka Głazów. Jordania 2021

Nasi archeolodzy rozpoczęli nowy sezon w Jordanii.
więcej o Umm Tuweyrat: Matka Głazów. Jordania 2021
Para Prezydencka z wizytą na stanowisku w Nea Pafos

15.10.2021
Osobistym przewodnikiem Pary Prezydenckiej była prof. dr hab. Ewdoksia Papuci-Władyka - kierowniczka ekspedycji archeologicznej w Pafos. "Mieliśmy wrażenie, że Pani profesor może opowiadać o wykopaliskach godzinami" - Para Prezydencka. GALERIA >>>