Wyniki sortowane według etykiety: publikacje

MULTAS PER GENTES ET MULTA PER SAECULA

10.07.2018
Księga pamiątkowa dedykowana prof. dr. hab. Januszowi K. Kozłowskiemu wydana pod redakcją: Paweł Valde-Nowak, Krzysztof Sobczyk, Marek Nowak i Jaroslaw Źrałka. Tom łącznie składa się z 75 artykułów przygotowanych przez 135 autorów z różnych krajów w których poruszają problematykę archeologii Starego Świata ze szczególnym naciskiem na epokę kamienia oraz Nowego Świata, a wiec obszaru, którym również zajmował się prof. Kozłowski.
więcej o MULTAS PER GENTES ET MULTA PER SAECULA

Ancient Engraved Gems in the National Museum in Krakow

21.01.2018
The collection of ancient engraved gems in the National Museum in Krakow is considerable in size and top in quality. It consists mostly of the specimens assembled by the extraordinary collector and art dealer Constantine Schmidt-Ciążyński (1818-1889). Almost 780 cameos, intaglios, scarabs and finger rings are presented in this beautifully designed volume.
więcej o Ancient Engraved Gems in the National Museum in Krakow

09.06.2017
Rosnące w pierwszej połowie XIX wieku w całej Europie na bazie nurtów Oświecenia i Romantyzmu zainteresowanie najdawniejszą przeszłością, ujawnianą w jej materialnych ukrytych w ziemi śladach, wyzwoliło potencjał poznawczy archeologii z jej specyficznym warsztatem badawczym i możliwościami poznawczymi.
więcej o MIĘDZY ARCHEOLOGIĄ, ANTROPOLOGIĄ I PREHISTORIĄ. KRAKOWSKIE ŚRODOWISKO NAUKOWE W POCZĄTKACH DZIAŁANIA AKADEMII UMIEJĘTNOŚCI, WOBEC PROBLEMU POCHODZENIA CZŁOWIEKA I JEGO KULTURY

29.01.2017
Pod koniec 2016 roku wydana została monografia podsumowująca wyniki badań archeologicznych wieży książęcej w Siedlęcinie koło Jeleniej Góry prowadzonych od 2008 roku przez pracownika naszego Instytutu - dr. Przemysława Nocunia.
więcej o Monografia podsumowująca wyniki badań archeologicznych wieży książęcej w Siedlęcinie
wiadomości publikacje

Nowa publikacja o wynikach badań w Moravanach

28.01.2016
Publikacja jest monograficznym, interdyscyplinarnym opracowaniem materiałów zabytkowych, danych paleośrodowiskowych i danych paleoekonomicznych pozyskanych w trakcie polsko-słowackich badań na wczesnoneolitycznym stanowisku w miejscowości Moravany, na wschodniej Słowacji, w latach 2000-2012.
więcej o Nowa publikacja o wynikach badań w Moravanach

21.01.2016
Ta nowa obszerna publikacja pod redakcją M. Nowaka i T. Rodaka jest monograficznym opracowaniem źródeł z epoki kamienia i wczesnej epoki brązu, pozyskanych w trakcie ratowniczych badań wykopaliskowych, wyprzedzających budowę autostrady A4.
więcej o Osady z epoki kamienia oraz wczesnej epoki brązu na stanowiskach 9 i 10 w Stanisławicach.
publikacje

Nowa publikacja dra Jarosława Źrałki o graffiti Majów!

08.06.2015
Właśnie ukazała się obszerna publikacja dra Jarosława Źrałki poświęcona kompleksowej analizie graffiti Majów!
więcej o Nowa publikacja dra Jarosława Źrałki o graffiti Majów!
wiadomości publikacje

Nowa publikacja o Collegium Minus!

08.06.2015
więcej o Nowa publikacja o Collegium Minus!

Settlement, Communication and Exchange around the Western Carpathians

13.01.2015
Książka prezentuje wyniki wspólnego projektu, realizowanego w ramach partnerstwa Uniwersytetu w Bochum i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Był on finansowany przez Fundację Alexandra von Humboldta.
więcej o Settlement, Communication and Exchange around the Western Carpathians
publikacje

Wczesnołużyckie cmentarzysko w Kietrzu (część IV)

11.10.2014