11.03.2024
W miniony czwartek (7 marca) odbyła się uroczystość związana z promocją publikacji: "Krzemień Jurajski w Pradziejach", poświęconej prof. dr h.c. Bolesławowi Ginterowi
więcej o "Zobacz, jak On to zrobił..." - Uroczystość dedykowana profesorowi Bolesławowi Ginterowi
Zaproszenie na wykład

06.03.2024
W Polskim Instytucie Archeologicznym w Atenach odbędzie się wykład prof. dr hab. E. Papuci-Władyki pt. Integrated Archaeological, Architectural And Urbanistic Research Using Modern Methodology In Service Of The 3D Reconstruction Of Nea Paphos Cityscape.
więcej o Zaproszenie na wykład
Nasze badaczki i badacze na warsztatach naukowych w Wiedniu

11.02.2024
W dniach 7-9.02.2024 w Wiedniu, odbył się warsztatnaukowy: Encasing The Body For Eternity - Workshop - Body Containers In The Predynastic And The Early Dynastic Period In Egypt.
więcej o Nasze badaczki i badacze na warsztatach naukowych w Wiedniu

06.02.2024
31 stycznia 2024 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu Ekspertów ds. Krajowej Strategii Umiędzynarodowienia, którzy będą stanowić główny organ doradczy w zakresie tworzenia tego strategicznego dokumentu.
więcej o Prof. dr hab. Paweł Valde-Nowak został ekspertem w zespole Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA ds. umiędzynarodowienia polskiej nauki.

06.02.2024
Południowy Zachód Ameryki Północnej to kraina szczególna i wyjątkowa pod względem geograficznym, archeologicznym, kulturowym i krajobrazowym.
więcej o Sztuka i archeologia kultur indiańskich prekolumbijskiego Południowego Zachodu USA (dr hab. Radosław Palonka, prof. UJ)

24.12.2023
Życzymy spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku!
więcej o Szanowni Państwo
Tydzień Patrona Szkoły Podstawowej nr 114 (SP114) w Krakowie

Tydzień kultury pierwotnych narodów Ameryki Północnej i Południowej
więcej o Tydzień Patrona Szkoły Podstawowej nr 114 (SP114) w Krakowie
Konferencja Sprawozdawcza

29.11.2023
Zapraszamy na cykliczną konferencję sprawozdawczą z naszych wykopalisk i innych projektów badawczych prowadzonych w sezonie 2023
więcej o Konferencja Sprawozdawcza
Unikatowe odkrycie na Zamku w Ojcowie. Najstarsza świnka morska w Polsce

22.11.2023
Świnka morska, czyli kawia, to popularne zwierzątko domowe. Ekipa badaczy pod kierunkiem dra Michała Wojenki dokonała przełomowego odkrycia.
więcej o Unikatowe odkrycie na Zamku w Ojcowie. Najstarsza świnka morska w Polsce

13.11.2023
Wystawa nawiązuje do projektu, którego celem było lepsze scharakteryzowanie procesów środowiskowych, jakie zachodziły we wczesnym i środkowym holocenie na obszarze południowej Jordanii oraz południowej Polski.
więcej o Serdecznie zapraszamy na wystawę: "Wymieńmy się Krajobrazem. Próba zrozumienia różnic środowiskowych dla lepszego rozumienia kultury"