56 lat prac badawczych w Nea Pafos.

Serdecznie zapraszamy na wykład prof. dr hab. E. Papuci-Władyki, która opowie o dotychczasowych wynikach badań ze stanowiska w Nea Pafos (Cypr)

W roku 2020 upłynęło 55 lat od zapoczątkowania polskich badań w Pafos, na stanowisku objętym listą światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Rozpoczął je prof. Kazimierz Michałowski w roku 1965, kiedy to powstała Polska Misja Archeologiczna Centrum (wówczas Stacja) Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego. W roku 2011 druga polska ekspedycja z Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierowana przez prof. dr hab. E. Papuci-Władykę (IA UJ), zaczęła badać agorę w Pafos. W prezntacji zostaną pokazane najważniejsze osiągnięcia i rezultaty wieloletniej polskiej działalności archeologicznej na Cyprze.

[tekst z wydarzenia]

Link do wydarzenia >>>

Uroczyste wręczenie pani profesor Renacie Madydzie-Legutko dwóch tomów czasopisma "Acta Archaeologica Carpathica"
Dr Anna Longa-Prager [*]
European Humanities Conference
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową publikacją „Archeologia Gór".