Prof. dr hab. Paweł Valde-Nowak został ekspertem w zespole Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA ds. umiędzynarodowienia polskiej nauki.

31 stycznia 2024 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu Ekspertów ds. Krajowej Strategii Umiędzynarodowienia, którzy będą stanowić główny organ doradczy w zakresie tworzenia tego strategicznego dokumentu.

"Uczestnicy spotkania podkreślali, że umiędzynarodowienie nie może być celem samym w sobie. Strategia, którą chcemy stworzyć, musi opierać się na polityce naukowej państwa i umocowaniu legislacyjnym. Podobnie jak Niemcy, Słowacja, Czechy i Austria, Polska też powinna mieć dokument określający strategiczne cele umiędzynarodowienia nauki i szkolnictwa wyższego"

>>> źródło: NAWA

Foto: NAWA

Nasze badaczki i badacze na warsztatach naukowych w Wiedniu