Pierwsza Krajowa Konferencja Archeometryczna - Igołomia 2024

Pierwsza Krajowa Konferencja  Archeometryczna - Igołomia 2024

Instytut Archeologii UJ i Ośrodek Archeologii Gór i Wyżyn IAE PAN oraz Wydział Archeologii UAM, Instytut Archeologii UMCS, Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Wydział Archeologii UW i Wydział Chemii UW przy wsparciu finansowym Programu Flagowego Mare Nostrum Lab w ramach Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz patronacie Konsorcjum E-RIHS.pl zapraszają do udziału w pierwszej Ogólnopolskiej Konferencji Archeometrycznej, która odbędzie się w Igołomi koło Krakowa w dniach 8-10 października 2024 r.

Konferencja jest skierowana do badaczy zajmujących się archeometrią i ma na celu integrację środowiska archeologów oraz naukowców reprezentujących różne dyscypliny naukowe. Chcielibyśmy, żeby konferencja przyczyniła się do wymiany doświadczeń badawczych oraz stała się podstawą do realizacji wspólnych projektów naukowych w przyszłości.

Prosimy o nadsyłanie tytułów wystąpień do dnia 15 sierpnia br. na adres poczty elektronicznej: archeometriakonf2024@gmail.com. Zaplanowano publikację wystąpień konferencyjnych w anglojęzycznym czasopiśmie punktowanym. Wyżywienie podczas trwania obrad (przerwy kawowe, obiad, spotkanie towarzyskie) są finansowane przez organizatorów.

W związku z ograniczonymi funduszami organizatorzy nie pokrywają kosztów noclegów. Igołomia znajduje się blisko Krakowa, gdzie istnieje bardzo dużo możliwości organizacji noclegów we własnym zakresie. Informacje o dojazdach do Igołomi z Krakowa zostaną rozesłane w późniejszym terminie.

Organizatorzy rezerwują sobie prawo wyboru referatów ze względu na duże zainteresowanie konferencją.

W imieniu komitetu organizacyjnego:

Ewelina Miśta-Jakubowska
Renata Czech-Błońska
Bartłomiej S. Szmoniewski

Polsko-Peruwiańska współpraca archeologiczna (PIVAB)

Wzorce okresowego opuszczania i ponownego zasiedlania na stanowisku Majów Zaculeu w Gwatemali (1450-1550 n.e.)

Jordanes - człowiek który opowiedział historię

Odszedł dr hab. Krzysztof Sobczyk (1950-2024)