Pieniądz w czasach starożytnych

18.04.2022
Oddział Okręgowy Narodowego Banku Polskiego w Krakowie zaprasza na wykład otwarty z cyklu "Dzieje pieniądza w czasach starożytnych – Przedmonetarny system wartości. Polski skarbiec jaskiniowców na Podhalu", który wygłosi prof. dr hab. Paweł Valde-Nowak, Dyrektor Instytutu Archeologii UJ.
więcej o Pieniądz w czasach starożytnych
Resort edukacji i nauki wesprze studenckie koła naukowe UJ

29.03.2022
Sukces naszego Koła Naukowego Studentów Archeologii UJ i projektu dotyczącego digitalizacji zabytków archeologicznych poprzez modelowanie 3D.
więcej o Resort edukacji i nauki wesprze studenckie koła naukowe UJ

Gala Nauki Polskiej 2022

24.02.2022
Podczas sobotniej (19. 02. 2022) Gali Nauki Polskiej pan dr hab. Radosław Palonka, prof. UJ z Zakładu Archeologii Nowego Świata otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej.
więcej o Gala Nauki Polskiej 2022
Wysokie odznaczenia dla naszych archeologów

09.02.2022
Z radością informujemy, że pracownicy Instytutu Archeologii UJ: prof. dr hab. Ewdoksia Papuci-Władyka oraz dr Ł. Miszk postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzymali wysokie odznaczenia państwowe.
więcej o Wysokie odznaczenia dla naszych archeologów
Sensacyjne odkrycia w "syberyjskiej Dolinie Królów"

19.01.2022
Szkielet kobiety wyposażonej na "ostatnią drogę" m.in. w złoty pektorał i lusterko z brązu odkrył polsko-rosyjski zespół archeologów wewnątrz dużego kurhanu sprzed ok. 2,5 tys. lat..
więcej o Sensacyjne odkrycia w "syberyjskiej Dolinie Królów"
Aska koło Vadstena w Szwecji

11.01.2022
Serdecznie zapraszamy na wykład pt.: "Aska koło Vadstena w Szwecji: najnowsze wykopaliska na terenie królewskiego dworu z lat 670-970 n.e."
więcej o Aska koło Vadstena w Szwecji
Życzenia Świąteczne

23.12.2021
Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, samych zdrowych, stacjonarnych i szczęśliwych dni w nadchodzącym roku życzy Dyrekcja oraz zespół IA UJ.
więcej o Życzenia Świąteczne
Konferencja sprawozdawcza Instytutu Archeologii UJ: Badania w sezonie 2021

11.12.2021
Zapraszamy na kolejną konferencję sprawozdawczą naszego Instytutu, poświęconą badaniom w sezonie 2021.
więcej o Konferencja sprawozdawcza Instytutu Archeologii UJ: Badania w sezonie 2021
"Teraźniejszość i Przyszłość Archeologii"

28.11.2021
Zapraszamy do udziału w konferencji "Teraźniejszość i Przyszłość Archeologii" organizowanej pod patronatem Dziekana Wydziału Historycznego UJ, prof. dra hab. Stanisława Sroki, z okazji 50-lecia utworzenia Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
więcej o "Teraźniejszość i Przyszłość Archeologii"
Otwarcie Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach

31.10.2021
26 października 2021 r. w gmachu Muzeum Archeologicznego w Atenach miała miejsce uroczystość z okazji otwarcia Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach (PIAA).
więcej o Otwarcie Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach