publikacje

MULTAS PER GENTES ET MULTA PER SAECULA

10.07.2018
Księga pamiątkowa dedykowana prof. dr. hab. Januszowi K. Kozłowskiemu wydana pod redakcją: Paweł Valde-Nowak, Krzysztof Sobczyk, Marek Nowak i Jaroslaw Źrałka. Tom łącznie składa się z 75 artykułów przygotowanych przez 135 autorów z różnych krajów w których poruszają problematykę archeologii Starego Świata ze szczególnym naciskiem na epokę kamienia oraz Nowego Świata, a wiec obszaru, którym również zajmował się prof. Kozłowski.
więcej o MULTAS PER GENTES ET MULTA PER SAECULA
wiadomości działalność

Wracamy z badaniami na Tel Erani!

29.06.2018
Miło nam poinformować, iż od początku lipca zespól Instytut Archeologii UJ przy współpracy badaczami z Uniwersytetu Ben Guriona w Berszewie, Israel Antiquities Authority oraz Uniwersytetu w Buenos Aires kontynuował będzie badania archeologiczne ważnego ośrodka miejskiego w południowym Lewancie – Tel Erani.
więcej o Wracamy z badaniami na Tel Erani!

wręczenie księgi pamiątkowej prof. dr. hab. Januszowi Krzysztofowi Kozłowskiemu

12.06.2018
Dyrekcja Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego ma zaszczyt zaprosić, na uroczyste wręczenie księgi pamiątkowej pt.: "Multas per gentes et multa per saecula" Prof. dr. hab. Januszowi Krzysztofowi Kozłowskiemu.
więcej o wręczenie księgi pamiątkowej prof. dr. hab. Januszowi Krzysztofowi Kozłowskiemu

Warsztaty: Początki Cywilizacji na Bliskim Wschodzie

24.05.2018
Dyrekcja Instytutu Archeologii zaprasza pracowników, doktorantów i studentów na zorganizowane przez Komitet Nauk Pra- i Protohistorycznych PAN warsztaty pt. Początki Cywilizacji na Bliskim Wschodzie. Odbędą się one o 30 V 2018 w Sali Gotyckiej Instytutu Archeologii UJ. Początek godz. 11.00.
więcej o Warsztaty: Początki Cywilizacji na Bliskim Wschodzie
wiadomości konferencje działalność

07.05.2018
Instytut Archeologii UJ oraz Muzeum Historyczne w Sanoku zapraszają na konferencję, która odbędzie się w dniach 23-25 maja 2018 w Sanoku!
więcej o KONFERENCJA "MOVEMENT AND STABILIZATION PRZEWORSK CULTURE IN THE UPPER TISA RIVER BASIN IN THE ROMAN PERIOD"
publikacje

Ancient Engraved Gems in the National Museum in Krakow

21.01.2018
The collection of ancient engraved gems in the National Museum in Krakow is considerable in size and top in quality. It consists mostly of the specimens assembled by the extraordinary collector and art dealer Constantine Schmidt-Ciążyński (1818-1889). Almost 780 cameos, intaglios, scarabs and finger rings are presented in this beautifully designed volume.
więcej o Ancient Engraved Gems in the National Museum in Krakow
wiadomości konferencje

18.01.2018
During the 7th Cracow Maya Conference special emphasis will be placed on the presentation of the results of recent years of research that show the great significance of relations between the Maya as well as other Mesoamerican societies with the surrounding natural landscape.
więcej o 7th Cracow Maya Conference Touching the Face of the Earth: Human-Environmental Relations in Mesoamerica
wiadomości

Rekrutacja - Erasmus+ 2018

11.01.2018
Program Erasmus powstał w 1987 roku jako program wymiany studentów. Mimo że jego zasięg i cele poszerzały się w kolejnych latach, główna idea pozostaje ta sama: rozwijanie międzynarodowej współpracy między uczelniami. Nazwa Erasmus nawiązuje do imienia holenderskiego filozofa i teologa, humanisty, Erazma z Rotterdamu (1466-1536). Nie bez przyczyny. Erazm, jak inni wybitni ludzie renesansu, kształcił się w wielu uczelniach w różnych krajach Europy, a jego poglądy na edukację przesycone były głębokim humanizmem.
więcej o Rekrutacja - Erasmus+ 2018
wiadomości

Wesołych Świąt!

20.12.2017
Wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia marzeń i wspaniałych odkryć w Nowym Roku życzą Dyrekcja oraz Pracownicy Instytutu Archeologii UJ
więcej o Wesołych Świąt!
wiadomości konferencje

International Numismatic and Economic Conference - Pecunia Omnes Vincit

05.12.2017
We are pleased to invite to participate in 5th edition of the International Numismatic and Economic Conference: Pecunia Omnes Vincit, that will be held at the Institute of Archaeology, Jagiellonian University in Krakow, Poland on May 18-19, 2018.
więcej o International Numismatic and Economic Conference - Pecunia Omnes Vincit