Konferencja Sprawozdawcza IA UJ 2017

27.11.2017
W dniach 30 listopada - 1 grudnia 2017 odbędzie się kolejna Konferencja Sprawozdawcza naszego Instytutu, podczas której zaprezentujemy wyniki badań prowadzonych przez naszych pracowników i doktorantów w mijającym sezonie.
więcej o Konferencja Sprawozdawcza IA UJ 2017
wiadomości konferencje

Konferencja „Sztuka Naskalna: Dziedzictwo Przeszłości”

23.10.2017
„Sztuka Naskalna: Dziedzictwo Przeszłości” będzie trzecim naukowym spotkaniem poświęconym polskim badaniom sztuki naskalnej, tym razem gospodarzem dyskusji będzie Instytut Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
więcej o Konferencja „Sztuka Naskalna: Dziedzictwo Przeszłości”

Konferencja ARCHEOLOGIA GÓR IN MEMORIAM PROFESOR ANDRZEJ ŻAKI

09.10.2017
Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu, Instytut Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu, Urzędem Miasta Nowy Targ serdecznie zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową „Archeologia gór. In memoriam Profesor Andrzej Żaki”
więcej o Konferencja ARCHEOLOGIA GÓR IN MEMORIAM PROFESOR ANDRZEJ ŻAKI
wiadomości

Rozpoczęliśmy rok akademicki 2017/2018!

04.10.2017
W naszym Instytucie rozpoczęliśmy kolejny rok akademicki. Z tej okazji Dyrekcja Instytutu spotkała się ze studentami I roku studiów licencjackich i magisterskich.
więcej o Rozpoczęliśmy rok akademicki 2017/2018!
wiadomości konferencje

Konferencja "Krzemień jurajski w pradziejach", Kraków 28-30 września 2017 r.

Konferencja dedykowana wybitnemu badaczowi Prof. dr hab. Bolesławowi Ginterowi
więcej o Konferencja "Krzemień jurajski w pradziejach", Kraków 28-30 września 2017 r.
wiadomości konferencje

Konferencja „Archeologia Gór. In Memoriam Profesor Andrzej Żaki”

09.08.2017
Zapraszamy na konferencję „Archeologia Gór. In Memoriam Profesor Andrzej Żaki”, która odbędzie się 13-14 października 2017 roku w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu (woj. małopolskie). Organizatorem konferencji jest Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu we współpracy z Instytutem Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Instytutem Archeologii i Etnologii PAN w Warszawie.
więcej o Konferencja „Archeologia Gór. In Memoriam Profesor Andrzej Żaki”
publikacje

09.06.2017
Rosnące w pierwszej połowie XIX wieku w całej Europie na bazie nurtów Oświecenia i Romantyzmu zainteresowanie najdawniejszą przeszłością, ujawnianą w jej materialnych ukrytych w ziemi śladach, wyzwoliło potencjał poznawczy archeologii z jej specyficznym warsztatem badawczym i możliwościami poznawczymi.
więcej o MIĘDZY ARCHEOLOGIĄ, ANTROPOLOGIĄ I PREHISTORIĄ. KRAKOWSKIE ŚRODOWISKO NAUKOWE W POCZĄTKACH DZIAŁANIA AKADEMII UMIEJĘTNOŚCI, WOBEC PROBLEMU POCHODZENIA CZŁOWIEKA I JEGO KULTURY
wiadomości

Nasz doktorant zwycięzcą Salonu Gigantów TD UJ!

08.06.2017
Nasz doktorant - Mgr Krzysztof Rak - zwycięzcą tegorocznego Salonu Gigantów TD UJ! Gratulujemy!
więcej o Nasz doktorant zwycięzcą Salonu Gigantów TD UJ!
wiadomości działalność

WESOŁYCH ŚWIĄT!

13.04.2017
Wszystkim przyjaciołom i współpracownikom naszego Instytutu życzymy wesołych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych!
więcej o WESOŁYCH ŚWIĄT!
wiadomości działalność

Zapraszamy na wykład Prof. dr hab. Jana Schustera

12.04.2017
Dyrekcja Instytutu Archeologii UJ zaprasza na wykład, który wygłosi: Prof. dr hab. Jan Schuster (Uniwersytet Łódzki) pt.: Czarnówko na Pomorzu Gdańskim.
więcej o Zapraszamy na wykład Prof. dr hab. Jana Schustera