Informujemy, że biblioteki Instytutu będą ponownie otwarte dla czytelników!

22.10.2020
Od dnia 4 grudnia do 23 grudnia czytelnia i wypożyczalnia będą funkcjonowały na następujących zasadach...
więcej o Informujemy, że biblioteki Instytutu będą ponownie otwarte dla czytelników!
Uwaga! Ważna zmiana prowadzenia zajęć w IA

20.10.2020
Dyrekcja IA UJ uprzejmie informuje, iż w nawiązaniu do decyzji władz uniwersyteckich, wszelkie zajęcia w I semestrze roku akademickiego 2021/2022, realizowane dotąd zdalnie, będą prowadzone w budynku i pomieszczeniach Instytutu Archeologii do odwołania w formie stacjonarnej.
więcej o Uwaga! Ważna zmiana prowadzenia zajęć w IA
Nowa misja w Nea Pafos

17.10.2020
15 października w Pafos odbyły się skromne uroczystości z okazji 55-lecia polskich prac archeologicznych na Cyprze. Wzięli w nich udział przedstawiciele władz cypryjskich, ambasady RP w Nikozji, a także ekipa polskich archeologów, która od początku października pracuje w Nea Pafos w ramach nowej krakowsko-warszawskiej ekspedycji. Kierownikiem badań jest prof. Ewdoksia Papuci-Władyka z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nowa misja w Nea Pafos
Paphos Agora Project - Nowa Publikacja!

12.10.2020
Ukazała się pierwsza książka z nowej serii „Paphos Agora Project” pod redakcją Prof. dr hab. Ewdoksii Papuci-Władyki
więcej o Paphos Agora Project - Nowa Publikacja!
Studenci: Przedłużenie ważności legitymacji studenckich

12.10.2020
Zgodnie z rozporządzeniem premiera wszystkie legitymacje studenckie ważne do 31 marca 2020 r. zostają automatycznie przedłużone do 29 listopada. Nie ma konieczności osobistego stawiania się w sekretariatach.
więcej o Studenci: Przedłużenie ważności legitymacji studenckich
Ważne: Oświadczenia Covid-19 dla studentów odbywających zajęcia stacjonarne

06.10.2020
Szanowni Państwo, Drogie Studentki i Drodzy Studenci, odbywający zajęcia stacjonarne, bardzo prosimy Was o zapoznanie się z niniejszą informacją dotyczącą ważnych oświadczeń które należy podpisać przed zajęciami
więcej o Ważne: Oświadczenia Covid-19 dla studentów odbywających zajęcia stacjonarne

06.10.2020
Przedstawiamy książkę (podręcznik) o kulturach indiańskich pogranicza Stanów Zjednoczonych oraz północnego Meksyku autorstwa dra hab. Radosława Palonki. Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Sztuka i archeologia kultur indiańskich prekolumbijskiego Południowego Zachodu USA
Nowy Tom: "Studies in Ancient Art and Civilization"

30.09.2020
Trwa nabór artykułów do najnowszego tomu czasopisma UJ "Studies in Ancient Art and Civilization". Zapraszamy serdecznie do współpracy. Więcej informacji dla autorów >>>
więcej o Nowy Tom: "Studies in Ancient Art and Civilization"
Biblioteka IA UJ: Nowe godziny otwarcia

29.09.2020
W związku z ograniczeniami związanymi z epidemią w semestrze zimowym biblioteka (dotyczy archeologii powszechnej i śródziemnomorskiej) będzie czynna w następujących godzinach
więcej o Biblioteka IA UJ: Nowe godziny otwarcia

28.09.2020
Na przełomie lipca i sierpnia 2020 roku, pomimo ograniczeń spowodowanych warunkami epidemicznymi, zespół z Instytutu Archeologii UJ powrócił w Karpaty, kontynuując badania wykopaliskowe prehistorycznej osady obronnej na Górze Zyndrama w Maszkowicach.
więcej o Góra Zyndrama w Maszkowicach: Fantastyczny sezon badawczy naszych archeologów