Sztuka paleolityczna z naszych badań w Paryżu

03.11.2022
W minionym tygodniu znalezisko z warstwy III Jaskini w Obłazowej (Nowa Biała, pow. Nowy Targ, stan. 2) trafiło do Musѐe de l’Homme w Paryżu jako jedyny eksponat z Polski,
więcej o Sztuka paleolityczna z naszych badań w Paryżu
Badania archeologiczne w Egipcie (Delta Nilu)

21.10.2022
Trwają nasze badania archeologiczne w Egipcie na dwóch stanowiskach: w Tell el-Farcha pod kierownictwem prof. Krzysztofa Ciałowicza i dr Marka Chłodnickiego (Muzeum Archeologiczne w Poznaniu) oraz w Tell el-Murra pod kierunkiem dr Mariusza Juchy oraz Grzegorza Bąk-Pryca.
więcej o Badania archeologiczne w Egipcie (Delta Nilu)
Internationales Sachsensymposion

16.09.2022
W dniach 17-21 września w Krakowie odbędzie się konferencja z cyklu Internationales Sachsensymposion. Miło nam poinformować, że w tym roku gospodarzem ważnej międzynarodowej konferencji naukowej w ramach serii Internationales Sachsensymposion jest Instytut Archeologii UJ.
więcej o Internationales Sachsensymposion
Joachim Lelewel and numismatics in the nineteenth century – konferencja naukowa

01.09.2022
W dniu 10 września 2022 roku w gmachu Muzeum Emeryka Hutten-Czapskiego w Krakowie odbędzie się sesja naukowa pt.: "Joachim Lelewel and numismatics in the nineteenth century"
więcej o Joachim Lelewel and numismatics in the nineteenth century – konferencja naukowa
Międzynarodowe Letnie Seminarium Archeologii Górskiej

19.08.2022
W dniach 1-20. 07. 2022 r. w Tatrach odbyło się międzynarodowe Letnie Seminarium Archeologii Górskiej, prowadzone przez pracowników Zakładu Archeologii Epoki Kamienia IA UJ oraz zaproszonych gości.
więcej o Międzynarodowe Letnie Seminarium Archeologii Górskiej
50-lecie powołania Instytutu Archeologii

24.06.2022
Zakończyły się obchody 50-lecia powstania Instytutu Archeologii UJ w Krakowie chociaż tradycje nauczania archeologii w Uniwersytecie Jagiellońskim sięgają roku akademickiego 1863/1864 kiedy to Józef Łepkowski (późniejszy rektor UJ), wygłosił pierwszy cykl wykładów dotyczących archeologii i jej roli wśród nauk historycznych.
więcej o 50-lecie powołania Instytutu Archeologii
StudiUJ z nami! Spełnij swoje marzenia i zostań archeologiem

25.05.2022
Zapraszamy na oficjalny kanał YouTube i do podróży w przeszłość z Instytutem Archeologii UJ! Dołącz do nas i odkrywaj tajemnice zaginionych cywilizacji! Rozwiązuj zagadki starożytności i szukaj z nami odpowiedzi na pytania o naszą przeszłość.
więcej o StudiUJ z nami! Spełnij swoje marzenia i zostań archeologiem

Zapraszamy na międzynarodową konferencję archeologiczną!

26.04.2022
Zachęcamy do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej organizowanej przez Instytut Archeologii UJ i Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce.
więcej o Zapraszamy na międzynarodową konferencję archeologiczną!
Pieniądz w czasach starożytnych

18.04.2022
Oddział Okręgowy Narodowego Banku Polskiego w Krakowie zaprasza na wykład otwarty z cyklu "Dzieje pieniądza w czasach starożytnych – Przedmonetarny system wartości. Polski skarbiec jaskiniowców na Podhalu", który wygłosi prof. dr hab. Paweł Valde-Nowak, Dyrektor Instytutu Archeologii UJ.
więcej o Pieniądz w czasach starożytnych
Resort edukacji i nauki wesprze studenckie koła naukowe UJ

29.03.2022
Sukces naszego Koła Naukowego Studentów Archeologii UJ i projektu dotyczącego digitalizacji zabytków archeologicznych poprzez modelowanie 3D.
więcej o Resort edukacji i nauki wesprze studenckie koła naukowe UJ