Wyniki sortowane według etykiety: publikacje

Uroczyste podziękowania dla pani profesor Renaty Madydy-Legutko.
ogłoszenia publikacje

Uroczyste podziękowania dla pani profesor Renaty Madydy-Legutko.

21.06.2021
18 czerwca w Sali Senackiej Collegium Novum odbyło się uroczyste wręczenie pani profesor Renacie Madydzie-Legutko dwóch tomów czasopisma "Acta Archaeologica Carpathica".
więcej o Uroczyste podziękowania dla pani profesor Renaty Madydy-Legutko.
wiadomości publikacje działalność

Artykuł naszego zespołu na temat fresków z Chajul w Gwatemali w Antiquity

21.07.2020
Artykuł zespołu z IA UJ na temat badań fresków z Chajul w Gwatemali, ukazał się w ostatnim numerze Antiquity.
więcej o Artykuł naszego zespołu na temat fresków z Chajul w Gwatemali w Antiquity
publikacje działalność

Engraved Gems and Poropaganda in the Roman Republic and under Augustus

22.05.2020
Monografia, powstała na bazie pracy doktorskiej Pawła Gołyźniaka z Instytutu Archeologii UJ obronionej pod koniec 2019 roku, prezentująca wyniki badań nad wykorzystaniem gemm w auto-prezentacji i propagandzie w Rzymskiej Republice i za panowania cesarza Augusta, właśnie ukazała się nakładem brytyjskiego wydawnictwa Archaeopress.
więcej o Engraved Gems and Poropaganda in the Roman Republic and under Augustus
wiadomości publikacje

Wyniki prac archeologicznych w prestiżowym "Antiquity"

24.04.2020
Artykuł opisujący badania naukowców z Instytutu Archeologii UJ w kanionach na pograniczu Kolorado i Utah w Stanach Zjednoczonych został opublikowany w najnowszym numerze brytyjskiego czasopisma "Antiquity" i jednocześnie trafił na jego okładkę. Autorami tekstu są kierownik ekspedycji dr Radosław Palonka i mgr Katarzyna Ciomek z naszego Instytutu oraz prof. Kathleen O’Meara oraz Zi Xu z Maryland Institute College of Art w Baltimore (USA).
więcej o Wyniki prac archeologicznych w prestiżowym "Antiquity"

I przyszli ludzie zza Gór Wysokich. Ziemie polskie od VI do IV tysiąclecia BC

11.02.2020
Monografia „I przyszli ludzie zza Gór Wysokich. Ziemie polskie od VI do IV tysiąclecia BC” (Kozłowski S. K., Nowak M.) to opracowanie pradziejów ziem polskich od początku VI tysiąclecia do 2 połowy IV tysiąclecia BC, napisane z perspektywy problematyki koegzystencji i wzajemnych relacji społeczności zbieracko-łowieckich i rolniczych.
więcej o I przyszli ludzie zza Gór Wysokich. Ziemie polskie od VI do IV tysiąclecia BC

30.11.2018
Publikacja jest rezultatem prac prowadzonych na Cyprze przez zespół Paphos Agora Project Zakładu Archeologii Klasycznej Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
więcej o Pafos – Misterium miasta Afrodyty. Dziedzictwo archeologiczne a nowe technologie.
wiadomości publikacje

Promocja książki "Pafos - misterium miasta Afrodyty"

25.11.2018
Zapraszamy na promocję książki "Pafos - misterium miasta Afrodyty".
więcej o Promocja książki "Pafos - misterium miasta Afrodyty"

25.09.2018
Jest to polsko-angielska publikacja autorów z Polski, Cypru i Niemiec czynnie zajmujących się odkrywaniem, zachowaniem i promowaniem dziedzictwa archeologicznego
więcej o już wkrótce: PAFOS - MISTERIUM MIASTA AFRODYTY. Dziedzictwo archeologiczne a nowe technologie

MULTAS PER GENTES ET MULTA PER SAECULA

10.07.2018
Księga pamiątkowa dedykowana prof. dr. hab. Januszowi K. Kozłowskiemu wydana pod redakcją: Paweł Valde-Nowak, Krzysztof Sobczyk, Marek Nowak i Jaroslaw Źrałka. Tom łącznie składa się z 75 artykułów przygotowanych przez 135 autorów z różnych krajów w których poruszają problematykę archeologii Starego Świata ze szczególnym naciskiem na epokę kamienia oraz Nowego Świata, a wiec obszaru, którym również zajmował się prof. Kozłowski.
więcej o MULTAS PER GENTES ET MULTA PER SAECULA

Ancient Engraved Gems in the National Museum in Krakow

21.01.2018
The collection of ancient engraved gems in the National Museum in Krakow is considerable in size and top in quality. It consists mostly of the specimens assembled by the extraordinary collector and art dealer Constantine Schmidt-Ciążyński (1818-1889). Almost 780 cameos, intaglios, scarabs and finger rings are presented in this beautifully designed volume.
więcej o Ancient Engraved Gems in the National Museum in Krakow