Nasze badaczki i badacze na warsztatach naukowych w Wiedniu

11.02.2024
W dniach 7-9.02.2024 w Wiedniu, odbył się warsztatnaukowy: Encasing The Body For Eternity - Workshop - Body Containers In The Predynastic And The Early Dynastic Period In Egypt.
więcej o Nasze badaczki i badacze na warsztatach naukowych w Wiedniu

06.02.2024
31 stycznia 2024 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu Ekspertów ds. Krajowej Strategii Umiędzynarodowienia, którzy będą stanowić główny organ doradczy w zakresie tworzenia tego strategicznego dokumentu.
więcej o Prof. dr hab. Paweł Valde-Nowak został ekspertem w zespole Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA ds. umiędzynarodowienia polskiej nauki.

06.02.2024
Południowy Zachód Ameryki Północnej to kraina szczególna i wyjątkowa pod względem geograficznym, archeologicznym, kulturowym i krajobrazowym.
więcej o Sztuka i archeologia kultur indiańskich prekolumbijskiego Południowego Zachodu USA (dr hab. Radosław Palonka, prof. UJ)

24.12.2023
Życzymy spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku!
więcej o Szanowni Państwo
Tydzień Patrona Szkoły Podstawowej nr 114 (SP114) w Krakowie

04.12.2023
Tydzień kultury pierwotnych narodów Ameryki Północnej i Południowej
więcej o Tydzień Patrona Szkoły Podstawowej nr 114 (SP114) w Krakowie
Konferencja Sprawozdawcza

29.11.2023
Zapraszamy na cykliczną konferencję sprawozdawczą z naszych wykopalisk i innych projektów badawczych prowadzonych w sezonie 2023
więcej o Konferencja Sprawozdawcza
Unikatowe odkrycie na Zamku w Ojcowie. Najstarsza świnka morska w Polsce

22.11.2023
Świnka morska, czyli kawia, to popularne zwierzątko domowe. Ekipa badaczy pod kierunkiem dra Michała Wojenki dokonała przełomowego odkrycia.
więcej o Unikatowe odkrycie na Zamku w Ojcowie. Najstarsza świnka morska w Polsce

13.11.2023
Wystawa nawiązuje do projektu, którego celem było lepsze scharakteryzowanie procesów środowiskowych, jakie zachodziły we wczesnym i środkowym holocenie na obszarze południowej Jordanii oraz południowej Polski.
więcej o Serdecznie zapraszamy na wystawę: "Wymieńmy się Krajobrazem. Próba zrozumienia różnic środowiskowych dla lepszego rozumienia kultury"
Collegium Maius: Amerykańscy specjaliści szkolą muzealników z Ukrainy

09.11.2023
Od 31 października do 5 listopada w sali im. Michała Bobrzyńskiego w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego odbywają się specjalistyczne szkolenia i warsztaty z zakresu digitalizacji zabytków archeologicznych, które prowadzą badacze amerykańscy z CyArk - znanej organizacji non-profit z Kalifornii, jednej z wiodących na świecie, jeśli chodzi o digitalizację zabytków dziedzictwa kulturowego, w tym także tych znajdujących się pod patronatem UNESCO.
więcej o Collegium Maius: Amerykańscy specjaliści szkolą muzealników z Ukrainy
Badania w Peru (rejon Barranca)

31.10.2023
Archeolodzy Plinio Guillen, nasz absolwent Lukasz Majchrzak, dr Michał Wasilewski oraz Carlos Escobar z grupy badawczej „Los Valles de Barranca”, we współpracy z antropolog fizyczną dr Justyną Marchewką – Długońską (UKSW), prowadzą obecnie wykopaliska na stanowiskach Cerro Colorado oraz El Porvenir, w rejonie Barranca w Peru.
więcej o Badania w Peru (rejon Barranca)